اقامت کانادا

اردیبهشت ۱۳۹۹

انواع برنامه‌های مهاجرتی


خود اشتغالی: افراد متقاضی در این برنامه باید تجربه مربوط به فعالیت های فرهنگی یا ورزشی داشته باشن. داشتن حداقل دو سال تجربه کاری مرتبط، مهم‌ترین شرط این برنامس. در این نوع برنامه علاوه بر تجربه کاری، دانش زبان انگلیسی، سن و سطح تحصیلات شما هم بسیار مهمه.

اکسپرس انتری: سیستم اکسپرس انتری برای ورود سریع نیروی کار ماهر طراحی شده و با توجه به نیاز تمام استان‌های کانادا، بطور میانگین هر دو ماه یک بار تقاضاها بررسی می‌شه. برای اینکه شرایط لازم رو داشته باشید، باید مجموع امتیازی که در سیستم امتیازبندی هوشمند میارید، حداقل 470 باشه. عوامل اصلی امتیازگیری: تجربه کاری، سطح تحصیلات، سن و دانش زبان انگلیسیه. داشتن تقاضای کار از یک کافرمای کانادایی، داشتن گواهی منتخب استانی، داشتن اقوام درجه یک در کانادا و داشتن دانش زبان فرانسوی هم عوامل کمک کننده دیگۀ در این برنامس. اکسپرس انتری 4 برنامۀ اصلی داره:

Federal skilled worker program ❖
Federal skilled trades program ❖
Canadian experience class (CEC) ❖
Provincial nominee program (PNP) ❖


استارت آپ: این برنامه مختص جذب کارآفرین هایی هستش که قابلیت راه‌انداری یک کسب و کار نو داشته باشن. اگه با داشتن یک ایده خوب بتونید یکی از سازمان‌های سرمایه‌گذار مورد تایید اداره مهاجرت کانادا رو قانع به سرمایه‌گذاری کنید میتونید از تسهیلات این برنامه استفاده کنین.

کارآفرینی: برنامه کارآفرینی استانی در کانادا مختص افرادیه که در خارج از کانادا سابقه کسب و کار یا پست مدیریتی ارشد داشتن. این افراد از طریق خرید یا ایجاد کسب و کار در کانادا میتونن اقدام به گرفتن اقامت کانادا کنن.

ویزای کانادا

آرزو دارم روزی این حقیقت به واقعیت مبدل شود که همه‌ی انسان‌ها برابرند. (مارتین لوتر‌کینگ)

پذیرش تحصیلی

به نتیجه رسیدن امور مهم، اغلب به انجام یافتن یا نیافتن امری به ظاهر کوچک بستگی دارد. (چاردینی)