اقامت اروپا

اردیبهشت ۱۳۹۹

یکی از بهترین راه هایی که میشه برای مهاجرت به اروپا، اونم با خانواده و بدون هیچ محدودیت و خطری اقدام کرد، اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالیه که در ادامه باهم مزایا و کارهایی که لازم هست انجام بدیم رو می خونیم.

روشی که ما برای شما اقدام می کنیم از طریق تمکن مالی هستش؛ به این صورت که شما ابتدا با ویزای توریستی کوتاه مدت وارد یونان میشید و با سپردۀ حداقل 10 هزار یورو افتتاح حساب می کنید. اینم اضافه کنم که تمام ترانسفر ها و امور اداری توسط تیم ما برای متقاضی انجام میشه.

در درجه اول بریم سراغ مزایای داشتن اقامت یونان:

✦ اول از همه اینکه برای سفر به کشورهای شینگن دیگه نیازی به ویزا و محدودیت در اقامت ندارید.
توی تمام کشورهای اروپایی میتونید حساب بانکی باز کنید.✦
✦ میتونید ملک و ماشین توی تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا خرید و فروش کنید.
✦ میتونید شرکت بزنید یا کسب و کار خودتون رو توی کشورهای عضو اتحادیه اروپا راه بندازید.
شرایط گرفتن ویزای کانادا و آمریکا خیلی راحت تر میشه.✦
✦ میتونید برای افراد دیگه دعوتنامه بفرستید تا ویزای شینگن بگیرن.
✦ فرزندانتون می تونن توی تمام مدارس و دانشگاه های درجه اول اروپا تحصیل کنن.

اینا بخش هایی از مزایای داشتن اقامت یونان هستش و به طور کلی اگر بخوام بگم، با اقامت یونان میتونید زندگیتون رو به سبک اروپایی بسازید. حالا به صورت موردی تمام پروسه رو که کلاً توی 4 یا 5 ماه انجام میشه رو توضیح می دیم:

اخذ اقامت یونان کلاً 6 مرحله داره:

مرحله اول جمع کردن مدارک مورد نیازه که 8 مورده:

1. شناسنامه، 2. سند ملکی، 3. پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار، 4. بیمه نامه مسافرتی با یک سال اعتبار، 5. گواهی عدم سوء پیشینه (اعتبار 25 روز)، 6. گواهی سلامت، 7. 2 قطعه عکس 6 در 4، 8. تمکن مالی

مرحله دوم ورود به سفارت و گرفتن ویزای توریستیه که میشه هم برای سرپرست تنهایی گرفت یا برای کل اعضای خانواده که این مورد به انتخاب خود متقاضیه.

مرحله سوم سفر به یونان و گرفتن کد مالیاتی و افتتاح حساب بانکی با حداقل 10 هزار یورو موجودی. مدارکی که برای این کار نیاز دارید:

✦ قبض تلفن و عوارض شهرداری محل سکونت به صورت ترجمه شده فقط با مهر مترجم
✦ نامه اشتغال به کار به زبان انگلیسی با ذکر آدرس محل سکونت متقاضی
✦ آگهی تأسیس یا جواز کسب یا هر مدرکی که فعالیت شغلی متقاضی رو نشون بده به صورت ترجمه شده با مهر مترجم و مهر تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه
✦ کارت ملی به صورت ترجمه شده با مهر مترجم و مهر تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه
✦ نامه تمکن 6 ماهه حساب بانکی در ایران به زبان انگلیسی

بعد از گذشت 40 روز مرحله چهارم شروع میشه که دوباره باید به سفارت برید برای ویزای اقامتی کل اعضای خانواده اقدام کنید. ضمنا در این مرحله باید موجودی حساب بانکیتون در یونان رو به 25 هزار یورو و به ازای هر نفر 5 هزار یورو افزایش بدید که این کار رو خود متقاضی انجام میده.

در مرحله پنجم باید دوباره به یونان سفر کنید تا برگه تاییده اخذ اقامت یا Blue Paper رو بگیرید. برای این کار باید به اداره بیمه و اداره مهاجرت مراجعه کنید تا مراحل انگشت نگاری انجام شه و بعد دوباره به ایران برگردید.

دو ماه بعد از بازگشتتون به ایران مرحله آخر یا ششم شروع میشه که شیرین ترین قسمت این کاره که کارت اقامت یونان یا Blue Card براتون صادر میشه. اعتبار این اقامت 2 ساله هستش که بعد از اتمام شما به راحتی با ارائه فقط حساب بانکی و اجاره نامه می تونید 3 ساله تمدید کنید.

اقامت کانادا

آرزو دارم روزی این حقیقت به واقعیت مبدل شود که همه‌ی انسان‌ها برابرند. (مارتین لوتر‌کینگ)

پذیرش تحصیلی

به نتیجه رسیدن امور مهم، اغلب به انجام یافتن یا نیافتن امری به ظاهر کوچک بستگی دارد. (چاردینی)