ویزای توریستی کانادا

اردیبهشت ۱۳۹۹

ویزای توریستی کانادا پر از شایعات و نحوه عملکرد های مختلفه که بیشتر اوقات چیزی بیشتر از یه توهم اشتباه نیست و ما قصد داریم بین حرفامون یه سری از این شایعه ها رو براتون شفاف کنیم. ما اینجا تمام اطلاعاتی که واقعاً بهشون نیاز دارید رو به صورت کامل و دقیق در اختیارتون می ذاریم.

نکتۀ اول اینه که کانادا در ایران سفارت خونه نداره و شما باید برای انگشت نگاری فقط به مراکز انگشت نگاری کانادا در خارج از ایران مراجعه کنید. سیستم درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاینه که شما بعد از ساخت اکانت در سایت اداره مهاجرت کانادا و پاسخ به سوالات می تونید در دو حالت درخواست ویزای توریستی بدید: یکی اینکه مدارک رو به صورت دستی به مرکز انگشت نگاری ببرید یا اینکه در همون سایت و اکانتتون این مدارک رو با فرمت درخواستی سایت اداره مهاجرت اسکن و آپلود کنید. این دو روش هیچ فرقی باهم ندارن و اصلاً نکتۀ مثبتی برای گرفتن ویزا نیست. صرفاً برای کساییه که دسترسی به اسکنر ندارن و می خوان خودشون مدارکشون رو ارائه کنن؛ پس اینکه بگن مدارک رو دستی ببرید خیلی بهتره، از پایه غلطه. نکتۀ بعدی هم اینه که اگر کسی بهتون گفت در سفارت کانادا رابط داره یا ویزا رو به صورت 100 درصدی براتون می گیره، کاملاً دروغه، چون هیچ ویزایی ۱۰۰ درصد نیست و هیچ ایرانی با سفارت خونه های کانادا در ارتباط نیست، چون اصلاً سفارت خونه ای توی ایران نداره.

همیشه میگن داشتن ویزای شینگن و سفر به اروپا قبل از درخواست ویزای کانادا، شرط گرفتن ویزای توریستی کاناداس. این هم درسته و هم غلطه.

این بر می گرده به سیاستی که کنسول کانادا داره. کنسول کانادا برای اینکه بخواد به یک فرد ایرانی ویزا بده، اونم ویزای توریستی، میاد به این فکر میکنه که چرا شخصی که تاحالا سفر های توریستی نرفته و اروپا که بهش خیلی نزدیکتره رو ندیده یا فقط اطراف ایران رو گشته، می خواد الان بیاد کانادا رو ببینه؟ پس دیدن سابقۀ سفر شینگن توی مدارک شما دو تا حُسن داره، یکیش اینه که نشون میده شما کشورهای اروپایی رو دیدید و حالا می خواید کانادا رو ببینید، یکی هم اینکه به کنسول این منظور رو می رسونید که ویزای کشورهای درجه ۱ دنیا رو داشتید و به عنوان توریست هم رفتید و هیچگونه تخطی از قانون یا سوءاستفاده از ویزا هم نداشتید، پس می تونه این به ویزا شدن شما کمک کنه. حالا اینکه بهتون بگن شما باید حتماً یک ویزای شینگن داشته باشید یا دوتا ویزای شینگن داشته باشید، برای هرکسی متفاوته. مثلاً شما ممکنه ویزای ژاپن، انگلیس یا آمریکا داشته باشید، آیا باز هم نیاز به ویزای شینگن هست؟ قطعاً خیر.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا، مثل بقیۀ ویزاها هم توی ۵ دسته تقسیم بندی میشه:

۱. مدارک هویتی، ۲. مدارک شغلی، ۳. مدارک بانکی، ۴. اسناد مالکیت، ۵. مدارک اثبات سفر

ویزای توریستی کانادا، یک ویزای چند بار وروده (ویزای مالتی پِل) که به مدت زمان اعتبارش تا آخر تاریخ انقضای پاسپورت شماست. با توجه به اینکه پاسپورت های ایرانی انقضای ۵ ساله دارن، مدت زمان اعتبار این ویزاها نهایتاً ۵ ساله خواهد بود که به ویزای ۵ ساله مالتی پِل هم معروفن.

بعد از اینکه مدارکتون رو آماده و آپلود کردید، باید وقت انگشت نگاری بگیرید. مراکز انگشت نگاری ویزای کانادا رو شرکت VFS ارائه می کنه که توی خیلی از کشورها از جمله ایران دفتر داره، البته یه بار دیگه بگم که چون ما سفارت کانادا در ایران نداریم، شرکت VFS ایران هم خدمات ویزای کانادا ارائه نمی کنه. خوب برای اتباع ایرانی کشورهای همسایه مثل ترکیه، ارمنستان، آذربایجان و امارات نزدیکترین کشورها محسوب میشن که مرکز انگشت نگاری کانادا دارن و شما می تونید از دفتر VFS اون کشور وقت بگیرید.

هزینه صندوق سفارت برای ویزای توریستی کانادا، ۱۸۵ دلار کانادائه که باید اینو به صورت آنلاین پرداخت کنید. از اونجایی که اتباع ایرانی امکان انتقال وجه ارزی در سایت های خارجی ندارن و البته کارت های اعتباری خارجی هم مثل Visa Card یا Master Card براشون صادر نمیشه، باید برای انجام این کار یا به صرافی ها یا به آژانس ها مراجعه کنن.

خیلی از آژانس های مسافرتی، خدمات اخذ ویزای کانادا رو ارائه می کنن که شما می تونید با پرداخت هزینۀ این خدمات، انجام تمام این کارها رو بهشون بسپرید. خیلی از آژانس ها این خدمات رو به صورت تور کانادا تبلیغ می کنن که باید بهتون بگم اقدام گرفتن ویزای کانادا یا همون ویزا شدن اصلاً ربطی به تور بودن یا درخواست ویزای انفرادی نداره، اینهم صرفاً جنبۀ تبلیغاتی داره و هیچ تأثیری در روند ویزا شدن شما نداره.

ما تقریباً تمام شایعه ها در مورد این ویزا رو براتون شفاف کردیم و همیشه پاسخگوی سوالات شما هستیم.

اقامت کانادا

آرزو دارم روزی این حقیقت به واقعیت مبدل شود که همه‌ی انسان‌ها برابرند. (مارتین لوتر‌کینگ)

پذیرش تحصیلی

آیا می دانید چطور پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارجی را دریافت کنید؟ آیا هدف خود از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای خارجی را می دانید؟ چطور از دانشگاههای خارجی پذیرش و بورس تحصیلی اخذ نمایید؟ آیا پذیرش تحصیلی دارای شرایط خاصی است؟ آیا برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارجی مدرک دانشگاهی لازم است؟ برای اطلاع از شرایط هر کشور روی لینکهای زیر کلیک نمایید.