ویزای توریستی انگلستان

اردیبهشت ۱۳۹۹

با توجه به سختگیری هایی که سفارت انگلیس از سال های قبل برای اتباع ایرانی در نظر گرفته، این ویزا طرفدارهای زیادی نداره و کمتر بهش پرداخته شده. خیلیا برای بازار گرمی یا اینکه بخوان تفاوتی تو کارشون نسبت به بقیه نشون بدن، تورهای گروهی این کشور رو راه اندازی کردن که عملاً هیچ تفاوتی در روند صدور ویزا ایجاد نمی کنه و سخت گیری های سفارت به قوت خودش پابرجاس.

دل سرد نشید، ما بهتون می گیم که چجوری بتونید ویزای خودتون رو از این سفارت بگیرید.

کشمکش های سیاسی بین ایران و انگلیس، باعث شده این سفارت بعضی وقت های کلا صدور ویزا برای ایرانی ها رو کنسل کنه و دوباره به حالت قبلی برگردونه. از وقتی که پای شرکت های وابسته به سفارت ها مثل VFSیا CKGS به ایران باز شده، سفارت انگلیس هم از طریق شرکت VFS ، مرکز انگشت نگاری خودش رو راه اندازی کرده که درخواست های ویزا از طریق این شرکت به سفارت ارسال بشه. نکته ای که هست، برای گرفتن وقت سفارت شما باید دلیل سفر خودتون رو در سایت مربوطه شرح بدید و البته هزینه صندوق سفارت رو هم باید آنلاین پرداخت کنید که این خودش نیاز به کارت های اعتباری بین المللی مثل Visa Card یا Master Card هستش که برای ایرانی ها کار نمی کنه و صادر نمیشه و کلا این پروسه یک مقدار برای کسایی که با این روند آشنا نیستن سخته ولی خیالتون راحت ما کنارتونیم و تمام این روند رو براتون انجام می دیم.

این دفتر بسیار بسیار شلوغه و گاهی برای یک وقت سفارت ساده باید یکی دوماهی رو معطل بمونید که اگر عجله داشته باشید می تونید به همین دفتر در ابوظبی یا دبی برید و کارتون رو یکی دو روزه انجام بدید.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزا مثل مدارک مورد نیاز ویزای شینگن یا کاناداس و توی ۵ دسته تقسیم بندی میشه: ۱. مدارک هویتی، ۲. مدارک شغلی، ۳. مدارک بانکی، ۴. اسناد مالکیت، ۵. مدارک اثبات سفر، اما با یکم تفاوت، اونم اینه که مدارک بانکی که ارائه می کنید مهمترین نقش رو در روند صدور ویزا بازی می کنه و باید تمام اطلاعات حساب دقیق باشه. اینکه نوع حساب باید چجوری یه مقدار پیچیدس و اینکه هر پرونده با پروندۀ دیگه متفاوته؛ پس پیشنهاد می کنیم برای فهمیدن این موضوع با ما تماس بگیرید تا بهتون توضیحات کامل تر و دقیق تری بدیم.

این مورد رو فراموش نکنید که برای گرفتن ویزای توریستی انگلیس باید سابقۀ سفر به کشورهای طراز اول مثل کشورهای اروپایی، ژاپن، کانادا و ... داشته باشید و تقریبا بدون داشتن ویزای معتبر در پاسپورت گرفتن ویزای انگلیس محاله.

کنسول انگلیس برای اینکه بخواد به یک فرد ایرانی ویزا بده، اونم ویزای توریستی، میاد به این فکر میکنه که چرا شخصی که تاحالا سفر های توریستی نرفته و اروپا که بهش خیلی راحت تر از من ویزا میده رو ندیده یا فقط اطراف ایران رو گشته، می خواد الان بیاد انگلیس رو ببینه؟ پس دیدن سابقۀ سفر شینگن توی مدارک شما دو تا حُسن داره، یکیش اینه که نشون میده شما کشورهای اروپایی رو دیدید و حالا می خواید انگلیس رو ببینید (میدونیم انگلیس جزء قاره اروپاس ولی همه چیز انگلیس از اروپا جدا شده، ماهم ویزاش رو جدا می کنیم)، یکی هم اینکه به کنسول این منظور رو می رسونید که ویزای کشورهای درجه ۱ دنیا رو داشتید و به عنوان توریست هم رفتید و هیچگونه تخطی از قانون یا سوءاستفاده از ویزا هم نداشتید، پس می تونه این به ویزا شدن شما کمک کنه. حالا اینکه بهتون بگن شما باید حتماً یک ویزای شینگن داشته باشید یا دوتا ویزای شینگن داشته باشید، برای هرکسی متفاوته. مثلاً شما ممکنه ویزای ژاپن، انگلیس یا آمریکا داشته باشید، آیا باز هم نیاز به ویزای شینگن هست؟ قطعاً خیر.

ویزای انگلیس کلاً به صورت مالتی پِل یا چند بار ورود صادر میشه که اولین ویزای شما یک ویزای ۶ ماهه خواهد بود و برای سری بعد به ویزای ۱ ساله، و بعد ۲ ساله و ... می رسید. پس حتماً حواستون به این نکته باشه که پاسپورتتون حداقل 1 سال اعتبار داشته باشه که بتونید هم به راحتی ویزا بگیرید و هم برای گرفتن بلیط به مشکل نخورید.

مورد بعدی در مورد یکی از شایعه هایی هستش که در مورد هر ویزایی به شما میگن. اگر کسی بهتون گفت در سفارت انگلیس رابط داره یا ویزا رو به صورت ۱۰۰ درصدی براتون می گیره، کاملاً دروغه، چون هیچ ویزایی ۱۰۰ درصد نیست و هیچ ایرانی با سفارت انگلیس در ارتباط نیست، چون بیشتر خدمات کنسولی و تصمیم گیری در مورد ویزا خارج از ایران انجام میشه و این مورد یک دروغ بزرگه.

تمام این موارد بالا بر حسب تجربۀ ما بدست اومده و هر کسی ممکنه راه یا مدل دیگه ای رو به شما پیشنهاد بده، اما ما از این مدل پرونده بستن برای ویزای توریستی انگلیس تا الان جواب گرفتیم. برای گرفتن ویزای انگلیس حتماً دقت کنید با کسی صحبت کنید که قبلاً در این مورد کار کرده باشه و زیر و بم های روند صدور ویزای انگلیس رو کامل بلد باشه چون سیستم این سفارت به صورتیه که کوچکترین اشتباه حتی سهوی، به ریجکتی و رد درخواست ویزا منجر میشه.

ما تقریباً تمام شایعه ها و نکات مه در مورد این ویزا رو براتون توضیح دادیم و همیشه پاسخگوی سوالات شما هستیم.

اقامت اروپا

آرزو دارم روزی این حقیقت به واقعیت مبدل شود که همه‌ی انسان‌ها برابرند. (مارتین لوتر‌کینگ)

پذیرش تحصیلی

به نتیجه رسیدن امور مهم، اغلب به انجام یافتن یا نیافتن امری به ظاهر کوچک بستگی دارد. (چاردینی)